Bireysel Görev Sistemi - Dark Venue
Rol Yapma Oyunlarının vazgeçilmezi bireysel görevlerdir. World of UO'da bireysel görev sistemi, World of UO (2022) ile birlikte RunUO-VenusUO görevlerini ortak bir alt yapıda birleştirmiştir.

Bireysel Görev Listesine, karakter görünümü (paperdoll) üzerinde QUESTS butonuna tıklayarak ya da HELP menüsünden erişebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzünde 4 bölüm bulunmaktadır.


Yapılıyor

Aldığınız görevler listelenir. Bu ekrandan görevin hangi aşamasında olduğunuzu, aşamada ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz. Ayrıca görevin hikayesine ulaşmak veya görevi iptal etmek için bu ekranda, görevin sol tarafında bulunan butonu kullanabilirsiniz.


Tamamlandı

Bitirdiğiniz görevler listelenir.


Alınabilir

Bu ekran aracılığı ile oyunda karakterinizin alabileceği tüm görevlere ulaşabilirsiniz. World of UO'daki görevler burada gördüklerinizle sınırlı değildir. Bunlar sadece şu andaki durumunuza (seviye, yetenek, diğer görevleri tamamlama) göre alabileceklerinizdir. Diğer bir ifadeyle, karakteriniz geliştikçe burada yeni görevler göreceksiniz.

Bireysel Görev Sistemi


Sıralama

Görev tamamlama liderleri listesidir. Bilgilendirme amaçlıdır.

Görev Sıralaması


Görev Bilgileri Ekranı

Görev Listesinden erişebildiğiniz bu ekran aracılığı ile görev hakkında bilgiler edinebilirsiniz. İlk sayfa Bilgiler sayfasıdır ve aşağıdaki şekilde görünür. Bu sayfadan görevcinin yerini, görev şartlarını, görevin hikayesini öğrenebilirsiniz.

Görev Bilgileri

Aşamalar butonuna bastığınız zaman görevin tüm aşamalarının bir listesine ulaşırsınız.

Görev Bilgileri

Ödüller butonuna basıldığında ise görevi tamamlamanız halinde kazanacağınız altın, deneyim puanı ve varsa eşya ödülleri görülebilir.

Bireysel Görev Ödülleri


Görev Gereksinimleri

Yeni sistemle birlikte görevlerin alınabilirliği belli şartlara bağlanmıştır. Bunlar;

Görev Gereksinimi: Başka bir görev ya da görevlere bağlı olarak size görünen görevlerdir. Örneğin Blood Elemental Avı II görevini almak için öncelikle Blood Elemental Avı görevi tamamlanmalıdır.

Sınıf/Seviye Gereksinimi: Karakterin bağlı olduğu sınıf ve ilgili sınıftaki derecesine göre açılan görevlerdir. Örneğin Paragon Avı görevi için 7. seviye Hayvan Eğitmeni olma şartı vardır.

Yetenek Gereksinimi: Karakterin belli bir yeteneğe sahip olması şartıdır. Örneğin Deniz Atı Eğitmek görevini alabilmek için Animal Taming yeteneğiniz en az 115.0 olmalıdır.

Katil/Masum Durumu: Oyuncunun sahip olduğu kill sayısına göre görünen görevlerdir.


Ödüller

Görevler sınıfınızda deneyim puanı, para ödülü veya karaktere özel eşyalar verebilir. Bunlarla ilgili kapsamlı bir tablo sunucu açıldıktan sonra eklenecektir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: